درباره الف

بهترین طراحان گرافیک - حوزه گرافیک

جالب است بدانید که ارزش بازار جهانی طراحی گرافیک 45.8 میلیارد دلار می باشد. حوزه گرافیک روزبه‌روز در حال رشد است و در نتیجه تقاضای جهانی برای استخدام طراح گرافیک نیز افزایش می‌یابد. طراحان گرافیک چشم‌انداز مشتریان خود را دریافت کرده و با استفاده از ارتباطات بصری به آن روح می‌بخشند. اما دقت داشته باشید هر شخصی که در فتوشاپ یا ایلاستریتور مهارت دارد، گرافیک نیست! طراح گرافیک باید خلاق، مسئولیت‌پذیر و مبتکر باشد تا بتواند ایده‌های ذهن را بر روی تصویر پیاده کند. معدود افرادی در جهان وجود دارند که توانسته‌اند به بالاترین سطح تسلط در حوزه گرافیک دست پیدا کنند که در ادامه با بهترین طراحان گرافیک آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

دیوید کارسون، طراح ساختار شکن حوزه گرافیک

اگر در حوزه گرافیک مشغول فعالیت هستید، حتما نام او را شنیده‌اید. دیوید کارسون طراح معروفی است که به ما آموخته هرگز از زیر پا گذاشتن قوانین نترسید. کارسون در حوزه گرافیک مدرنیستی مشغول فعالیت بود که به موجب سبک غیر معمول در گرافیک و تایپوگرافی شناخته شد. او را به لقب «پدرخوانده گرانج» می‌شناسند. دیوید از روش‌های خلاقانه، منحصربه‌فرد و غیر متعارف برای بیان ایده‌های خود استفاده می‌کند. او به عنوان یک ساختار‌شکن همچنان الگوی بسیار زیادی از گرافیست‌های جوان و جویای نام است.

طرح‌های مهیج را در آثار استفان زاگمایستر بیابید

به عنوان یکی از بهترین طراحان گرافیک در جهان، طرح‌های معاصر استفان زاگمایستر در بسیاری از برندهای نمادین مانند گوگنهایم، رولینگ استونز و HBO یافت می‌شود. شاید بتوان از او به عنوان تأثیرگذارترین طراح گرافیک این دهه به یاد کرد. زاگمایستر توانسته بیش از 200 جایزه دیزاین را از آن خود کند. از معروف ترین آثار او می توان به طرحی است که برای فستیوال دیزاینِ شش شهر در اسکاتلند انجام داد اشاره کرد.

سائول باس؛ جادوگر حوزه گرافیک

Saul Bass نیازی به معرفی در دنیای طراحی گرافیک ندارد. باس افسانه‌ای است که اولین کار طراحی خود را در دهه 1950 آغاز کرد. سایکو (Psycho)، مرد بازو طلایی و از شمال تا شمال غربی مشهورترین فیلم‌هایی هستند که سائول طراحی گرافیک آن‌ها را بر عهده داشت. او همچنین در طراحی لوگو استاد بود. برخی از طراحی‌های لوگوی او به طور متوسط 35 سال مورد استفاده قرار می‌گرفت. شرکت‌های AT&T، Girl Scout و Kleenex همچنان از لوگو طراحی شده توسط سائول باس استفاده می‌کنند.

آلن فلچر، بهترین طراح گرافیک بریتانیا

فچر مفهوم گرافیک در بریتانیا را تغییر داد و برخی از منابع از فلچر به عنوان پدر طراحی گرافیک یاد می‌کنند. او طرح‌های بسیار الهام‌بخشی ساخت که با رنگ‌های جسورانه و تایپوگرافی خاص برجسته شده بود. فلچر با طرح‌های منحصربه‌فرد خود سر و صدای زیادی به پا کرد و مردم را به این فکر انداخت که گرافیک می‌تواند نقش بزرگی در کمک به رونق کسب‌وکار داشته باشد، نه اینکه فقط به عنوان یک عنصر تزئینی مورد استفاده قرار گیرد.

درک محتوای پیچیده با مایکل بیروت

مایکل بیروت گرافیست مطرح و مدرس در شهر اوهایو متولد شد. و در رشته طراحی گرافیک دانشگاه سین سی ناتی به تحصیل پرداخت. او رویکردی فراگیر و منحصر به فرد به طراحی گرافیک داشت. انگیزه طراحی او زمانی به وجود آمد که متوجه شد بسیاری از افراد برای درک یک محتوای پیچیده زمان زیادی صرف می‌کنند. بیروت از طریق طراحی دقیق و بکارگیری المان‌های خاص موفق شد تا محتوای پیچیده و فریبنده را با زبانی ساده در اختیار مردم قرار دهد.

میلتون گلیزر، طراحی که هیچگاه فراموش نمی‌شود!

«عاشق نیویورک هستم» عنوان ترانه‌ای است که به عنوان شعار رسمی شهر نیویورک ساخته شد و در جهت برندسازی شهر نیویورک قدم برمی دارد. طراح کاور و لوگوی این سرود کسی نبود جز میلتون گلیزر! او صاحب یک آژانس طراحی وب است و همچنین به عنوان طراح لوگو برندهای JetBlue و Target شناخته می شود. سکانس آغازین فیلم Mad Men توسط ذهن خلاق میلتون شکل گرفته است. طراحی او همچنان الهام بخش بسیاری از افرادی است که می‌خواهند در حوزه گرافیک بدرخشند.

کلام آخر

ورود به صنعتی مانند طراحی گرافیک، نیازمند ذهنی انعطاف‌پذیر و پذیر است. باید بدانید که اکثر طراحان گرافیک  ذکر شده در اینجا از هوش و ابتکار خود برای ارائه طرح‌های منحصر به فرد استفاده می‌کردند. الهام گرفتن از بهترین طراحان گرافیک دنیا به هیچ عنوان بد نیست، اما شما در نهایت باید از خلاقیت و توانمندی‌های خودتان استفاده کنید. ما در استودیو الف به شما کمک می‌کنیم تا  در کنار ساخت طرح‌های منحصر به‌فرد، نبوغ و خلاقیت خود را پرورش دهید.

 

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف