درباره الف

مهارت طراحی لوگو

امروزه بهترین راه برای انتقال پیام برند استفاده ترکیبی از متن، رنگ‌ها و طراحی گرافیک است که معمولا در قالب لوگو نشان داده می‌شود. یک لوگوی خوب باید چشم‌نواز و خاطره‌انگیز باشد زیرا اولین چیزی است که مردم از شرکت شما می‌بینند. به همین دلیل انتخاب طراح لوگو حرفه‌ای بسیار مهم است. یک طراح لوگو باید مهارت‌هایی داشته باشد که بتواند پیام مورد نظر را با استفاده از متن، رنگ ها و گرافیک به تصویر بکشد. امروزه طراحی لوگو به یک شغل پردرآمد تبدیل شده در صورت داشتن مهارت‌های زیر می‌توانید به یک طراح معروف و حرفه‌ای تبدیل شوید.

خلاقیت، مهم‌ترین مهارت طراحی لوگو

اولین مورد ممکن است بدیهی به نظر برسد: خلاقیت! هر شاخه‌ای که در آن عنصر جدیدی از هنر خلق می‌کنید، به نوآوری نیاز دارد. خلاقیت توانایی داشتن ذهنی است که بتواند ایده‌های جدید ارائه دهد. طراحی لوگو یک هنر است. طراح گرافیک شما باید بتواند ایده‌های جدیدی را به شما ارائه دهد که به افزایش آگاهی برند شما کمک می‌کند. یک ذهنیت خلاق در ساخت لوگو طراح را قادر می‌سازد تا تقریباً در هر مرحله از فرآیند طراحی بهترین باشد.

تسلط بر تئوری و چرخه رنگ

آشنایی با تئوری رنگ و نحوه ترکیب رنگ‌های مختلف در طراحی لوگو یک مهارت ضروری است. رنگ‌ها در هر لوگو با صدای بلندی صحبت می‌کنند. اگر از مخاطبان در مورد آنچه که اخیراً دیده‌اند سؤال شود، ترکیب مناسب و چشم‌نواز رنگ مهم‌ترین نکته‌ای که لوگو شما را به خاطر آن‌ها می آورد. از سوی دیگر، استفاده ترکیب رنگ‌های متعدد توصیه نمی‌شود زیرا می‌تواند طراحی کلی را پیچیده کند. طراح لوگو باید بتواند با چشم تیزبین خود بهترین ترکیب رنگی برای پالت برند را انتخاب کند.

مهارت‌های ارتباطی-اجتماعی را دست کم نگیرید

یک طراح لوگو باید مهارت‌های ارتباطی خوبی برای درک نیازهای مشتری داشته باشد. اگر با طراح لوگوی خود روراست نباشید، ممکن است به سختی بتوانید هدف برند را به او منتقل کنید. از جمله مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی می‌توان به اعتماد به نفس، توانایی تفسیر طرح‌های گرافیکی، ارتباط کتبی و کلامی، توانایی کار گروهی و پذیرش انتقاد سازنده اشاره کرد.

مهارت های فنی حرف اول را می‌زند

مهارت های فنی و نرم افزاری در طراحی ضروری هستند. این مورد شامل دانش و تبحر در استفاده از برنامه‌های طراحی گرافیکی مانند Adobe Photoshop، Illustrator و Corel Draw می‌باشد. مهارت دست آزاد (طراحی بدون ابزار رسم فنی) نیز نقش مهمی در مسیر طوفان فکری و تهیه پیش‌نویس دارد. طراح باید بتواند افکار فردی خود را به طور کامل بر روی کاغذ بیان کند.

مهارت تاپیوگرافی در طراحی لوگو

تایپوگرافی به چیدمان متن برای خوانا و زیبا کردن طرح اشاره دارد. اگر طراح گرافیک هنوز نمی‌تواند تایپوگرافی خود را بسازد، حداقل باید چشم دقیقی برای انتخاب موارد خوب و مناسب با برند شما داشته باشد. به یاد داشته باشید: نحوه ظاهر شدن کلمات در لوگوی شما به اندازه طرح مهم است. انتخاب فونت‌ها باید با تم کلی لوگو مطابقت داشته باشد. علاوه بر مهارت‌های فنی تایپوگرافی، برای طراحان نیز مهم است که درک عمیقی از تایپوگرافی داشته باشند تا بتوانند دلیل انتخاب انواع فونت‌های مختلف را توضیح دهند.

زمان را مدیریت کنید

اکثر طراحان لوگو به طور همزمان روی چندین پروژه کار می‌کنند و باید بتوانند علاوه بر تمرکز بر کیفیت کار، وظایف خود را به درستی اجرا کنند. این مهارت ممکن است در نگاه اول سخت باشد، اما اگر وقت‌شناسی و مسئولیت‌پذیری و همچنین مهارت در نرم‌افزارهای مختلف را در خود می‌بینید ، ممکن است آنقدرها هم که به نظر می‌رسد دشوار نباشد.

کلام آخر

اینها تنها بخشی از مهارت‌هایی هستند که طراح گرافیک شما باید قبل از استخدام داشته باشد. اگر خودتان به دنبال کسب مهارت در طراحی لوگو هستید، بهتر است تک‌تک موارد بالا را در نظر بگیرید. زیرا در صورت اهمال در هر یک از نکات ممکن است شکست بخورید. اگر در ابتدای راه طراحی لوگو هستید، استودیو الف و آکادمی الف در کنار یکدیگر همراه شما هستند تا مسیر آموزش و آینده شغلی هموارتر گردد. جهت ارتباط با کارشناسان با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف