درباره الف

تاثیر عکس تبلیغاتی در بازاریابی- عکاسی و برندسازی

با ورود به فروشگاه‌های آنلاین برای خرید محصول، در قدم اول به عکس کالا توجه می‌کنیم. این موضوع کاملا طبیعی است. آمارها نشان داده 75% از افراد برای تصمیم‌گیری در مورد خرید، به عکس‌های محصول اعتماد می‌کنند. در واقع، هر کسب‌و‌کار و برندی در هر حیطه کاری می‌تواند سود بسیار زیادی از عکاسی حرفه‌ای ببرد. تاثیر عکس تبلیغاتی در بازاریابی بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین علت است که بازاریابان محتوایی و مدیران، سرمایه گذاری بسیار زیادی بر امور گرافیکی و عکاسی دارند. بین عکاسی و برندسازی رابطه بسیار تنگاتنگی دارد. اگر شما هم به فکر توسعه کار خود هستید، حتما نکات زیر را در نظر بگیرید تا در مدت زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب برسید.

عکاسی در برندسازی چه تاثیری دارد؟

تعداد بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، تاثیر عکس‌های تبلیغاتی در بازاریابی را درک نمی‌کنند. کامپوزیشن و چیدمان تصاویر به شما کمک می‌کند تا محصولات، خدمات و ارزش‌های برند خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهید. علاوه بر این، آمارها نشان می دهد که عکس باکیفیت و مرتبط به طرز شگفت انگیزی تعاملات را افزایش می‌دهد. به طور مثال، مقالات دارای تصاویر مرتبط به طور متوسط ​​94٪ بیشتر از مقالات بدون تصویر بازدید داشته و 64 درصد بیشتر احتمال دارد افراد آنچه را که خوانده‌اند به خاطر بیاورند. مهم نیست که مشتریان شما چه کسانی هستند، عکاسی در برندسازی دارایی مهمی است که به موفقیت برند شما کمک می کند.

با زبان مغز صحبت می‌کنید!

علوم اعصاب شناسی و روانشناسی ثابت کرده که تصاویر، زبان ترجیحی مغز انسان هستند. یعنی اینکه مغز، تصاویر را دوست دارد و با آن‌ها ارتباط بیشتری برقرار می‌کند. چیزی که مردم هنگام ورود به سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما برای اولین بار مشاهده می‌کنند بسیار مهم است و نهایتا انتخاب‌های آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به عنوان مثال، کارشناسان می گویند که تصاویر هتل نسبت به نظرات مشتریان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد!

با عکاسی در برندسازی، برند خود را معرفی کنید

مهم ترین تاثیر عکس تبلیغاتی در بازاریابی این است که برند شما را به طور گسترده و موثر به مخاطبین معرفی می‌کند. عکس‌های حرفه ای نه تنها هویت و چشم اندازها را نشان می‌دهند، بلکه احساساتی را منتقل می‌کنند که به ارتباط مشتریان با برند شما کمک خواهد کرد. تصاویر این فرصت را به شما می‌دهد که واقعاً شخصیت برند خود را به نمایش بگذارید و حرفه‌ای بودن خود را ثابت کنید. وقتی مردم برای اولین بار در مورد یک شرکت یا خدمات مورد علاقه خود می‌شنوند، مستقیماً به وب سایت یا صفحه اینستاگرام مراجعه کرده و هر چیزی که در ابتدا می‌بینند اولین برداشت آنها از برند شما خواهد بود.

عکاسی در برندسازی، مسیر تقویت مزیت‌های رقابتی

تصاویر با کیفیت بالا کسب و کار شما را منحصر به‌فرد و حرفه‌ای نشان می‌دهند. عکاسی تبلیغاتی به مشتریان شما نشان می‌دهد که به ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بسیار متعهد هستید. البته تعدادی از برندها از تصاویر استوک استفاده می‌کنند که آسیب زیادی به هویت آن‌ها وارد می‌کند. بزرگترین ایراد عکس‌های استوک این است که هر کسی می‌تواند آن‌ها را بخرد و استفاده کند، بنابراین احتمال اینکه شرکت دیگری از همان تصویر استفاده کند زیاد است. همینطور عکس‌هایی که با موبایل تهیه می‌شوند انتخاب خوبی برای برندسازی نیستند. مهم نیست که دوربین گوشی چقدر خوب است، شما به سادگی نمی‌توانید مهارت و تجربه عکاسان حرفه‌ای را شکست دهید.

بهینه‌سازی با استفاده از عکس‌های باکیفیت

اگر برند شما دارای وب سایت است، حتما نام بهینه سازی در موتور جستجو یا SEO را شنیده اید. سئو به کارکرد بهتر سایت شما کمک می‌کند. عکس‌های بهینه‌شده در نتایج تصاویر Google Images ظاهر شده و باعث می شود عملکرد کلی بهتری داشته باشید. آنها همچنین می توانند به جذب مشتریان کمک کنند و آنها را برای مدت طولانی‌تری در سایت نگه دارند.

تاثیر عکس تبلیغاتی در بازاریابی فراتر از تصور است

“محتوا پادشاه است” معروف‌ترین و بهترین جمله‌ای است که برای توصیف محتوا به کار می‌رود. این موضوع هنوز هم صادق است. اما چیزی که خیلی ها متوجه نمی شوند این است که عکس ها هم محتوا هستند؛ محتوایی بسیار قدرتمند!

از عکس‌ها می توان برای جذاب کردن وب سایت، محتوای رسانه های اجتماعی، از جمله فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، پینترست و لینکدین استفاده کرد. عکس‌ها در پست‌های وبلاگ نیز نقش برجسته‌ای ایفا می‌کنند. عکس‌ها را می‌توان در انواع بروشورها و مواد تبلیغاتی به کار برد. با سرمایه‌گذاری در عکاسی حرفه‌ای، امکانات مفیدی را برای خود فراهم می‌کنید که برای افزایش آگاهی از برند، فروش و تبلیغات موثر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روی عکاسی حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید

وقتی نوبت به بازاریابی و تبلیغ می‌رسد، عکس‌های حرفه‌ای اولین چیزی است که باید به آن مراجعه کنید. اکنون زمان استفاده از رسانه تصویری و عکاسی برای به نمایش گذاشتن کسب‌وکارتان است!

آیا علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای عکاسی حرفه‌ای در مورد تبلیغ برند خود هستید؟ آیا نمی‌دانید چه کارهای دیگری برای افزایش مخاطبین برند خود انجام دهید؟ همین امروز با استودیو الف تماس بگیرید تا از خدمات ویژه ما بهره‌مند شوید.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف