درباره الف

تاثیر موزیک بر ویدئو تبلیغاتی

متعددی ارتباط موسیقی را با افزایش اثربخشی یک تبلیغ بر روی مخاطبان هدف تایید کرده‌اند. آیا می‌توانید تبلیغاتی را که در ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در محتوای ویدئویی غوطه ور است. مردم به طور متوسط 100 دقیقه در روز را صرف محتوای ویدیویی می‌کنند. اینستاگرام، تیک تاک، آپارات، یوتیوب و… هزاران محتوای ویدئویی را به طور رایگان در اختیار ما قرار می‌دهند. اما در این میان، علاوه بر محتوا و ایده ویدئو، عنصر دیگری نیز می‌تواند بر احساسات و رفتار افراد تاثیر بگذارد، عنصری که کمتر به آن دقت می‌کنیم اما بدون وجود آن، تیزر یا هیچ فیلم و ویدئویی جذابیت خاص خود را ندارد؛ موسیقی! به عبارت دیگر، اگر از محتوای ویدئویی مناسب در استراتژی بازاریابی خود استفاده نکرده و نتوانید به خوبی با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، پشت رقابت هستید. موسیقی از جمله عواملی است که می‌تواند شما را در این رقابت پیروز کند. برای درک اهمیت تاثیر موزیک بر ویدئو تبلیغاتی در محتوای ویدئویی تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب موزیک مناسب برای محتوای ویدئویی

موسیقی یک ابزار ضروری در دنیای تبلیغات است. تحقیقات طول سال‌ها در ذهن شما مانده است به یاد بیاورید؟ آیا به خاطر دارید که چرا آنها را دوست داشتید؟ جای تعجب نیست که اکثر تبلیغاتی که از دوران کودکی خود به یاد می‌آورید آهنگی جذاب دارند. بنابراین موسیقی ابزاری قدرتمند در افزایش اثربخشی تبلیغات تجاری است. با آهنگ مناسب، می‌توانید محبوبیت یک محصول تبلیغاتی را افزایش دهید. این محبوبیت در نهایت منجر به افزایش فروش خواهد شد. از سوی دیگر، اگر موسیقی نامناسبی را انتخاب کنید، مشتریان بالقوه ممکن است فوراً محصول شما را نادیده بگیرند. در حقیقت موسیقی به عنوان پل ارتباطی بین مشتری و برند عمل می‌کند. پس به هیچ عنوان آن را نادیده نگیرید.

موسیقی احساسات مخاطبین را تحت تاثیر قرار می‌دهد

یکی از دلایل علاقه به استفاده از موسیقی این است که موسیقی توانایی برانگیختن طیف وسیعی از احساسات را دارد. موسیقی همراه با آگهی‌های بازرگانی می‌تواند حس پیامی را که آگهی تبلیغاتی می‌خواهد منتقل کند. به عنوان مثال، در سال 2014، شرکت گینس آگهی تبلیغاتی برای محصول جدید خود  با عنوان MadeofBlack منتشر کرد. این تبلیغ یک انتشار انحصاری در کشورهای آفریقایی بود که محصول مورد نظر را تبلیغ می‌کرد. گینس تصمیم گرفت به جای استفاده از تیزرهای کلیشه‌ای، پیامی قدرتمند همراه با آهنگ محبوب کانیه وست را منتشر کند. این نوع از تبلیغات تاثیر بسیار خوبی در ذهن مخاطبین ایجاد کرد.

موسیقی‌ها خاطره انگیز هستند

در طول سال‌ها، محققان ثابت کرده‌اند که موسیقی می‌تواند برای مدت طولانی در ذهن شنونده باقی بماند. به همین دلیل است که موسیقی در اکثر آگهی‌ها حیاتی است: این رایج‌ترین تکنیک برای افزایش یادآوری محصول است. موسیقی بخشی از حافظه را تحریک می‌کند. بنابراین، تاثیر موزیک بر ویدئو تبلیغاتی اینگونه است که می‌تواند به افزایش خاطره‌انگیز بودن یک محصول در ذهن بیننده کمک کند. این امر زمانی حاصل می‌شود که آهنگ و محتوای محصول با هم متناسب بوده و به خوبی یکدیگر را پوشش دهند. به همین دلیل است که شرکت‌های بزرگ ترجیح می‌دهند آهنگ‌های هیجان انگیز و احساسی را به تبلیغات خود اضافه کنند.

موسیقی، تکمیل‌کننده برند شماست

یک برند می‌خواهد تصویر یکپارچه و قدرتمند داشته باشد تا بتواند به درستی با مخاطبین ارتباط برقرار کند. به همین دلیل ضروری است که تمام جزئیات تصویر آنها، از جمله موسیقی، دقیق و حساب شده باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، موسیقی که یک برند برای تجاری خود انتخاب می کند، فروش را تقویت می کند و احساسات را تحریک می کند. موسیقی باید نمادی قدرمند از برند باشد. از تبلیغ سال 2014 آئودی برای هاچ بک اسپرت RS 3 خود استفاده کنید. به طور مثال، آئودی به عنوان یک شرکت خودروسازی لوکس شناخته شده و همیشه در تلاش است تا فناوری را در جدیدترین محصولات خود به چالش بکشد. تبلیغ سال 2014 این برند برای RS3 هاچ بک، موسیقی پرطنین و هیجان انگیز داشت که به خوبی احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار می داد و لوکس بودن آئودی را به رخ می کشید.

موسیقی و فروش چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

آهنگ و موسیقی عاملی غیرقابل انکار برای پیشبرد برند است. موسیقی، باید با پیام و محتوای شما در یک راستا حرکت کند.  به همین دلیل است که در آگهی‌های بازرگانی، از آهنگ‌های بیس‌دار برای تحریک احساسات مخاطبین جوان و موسیقی سنتی‌تر برای بزرگسال‌ها استفاده می‌شود. در حقیقت موسیقی با تقویت آگاهی از برند، فروش را تقویت می‌کند. برای اینکه تاثیر موسیقی در تبلیغات را متوجه شوید، همین حالا صدای تلویزیون خود را قطع کنید. چه حسی دریافت می‌کنید؟!

کلام آخر

حال که متوجه شدید تاثیر موزیک بر ویدئو تبلیغاتی به اندازه ایده‌پردازی و ساخت تیزر تبلیغاتی اهمیت دارد، بهتر است که برای تبلیغ کسب و کار خود به فکر ساخت یک موزیک حرفه‌ای باشید. اگر برای تعیین اینکه چه موسیقی را باید در تبلیغات خود پخش کنید یا برای ایجاد یک آهنگ منحصر به فرد به کمک نیاز دارید، کارشناسان استودیو الف می توانند به شما کمک می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف