درباره الف

ترند برتر موشن گرافیک-ترند موشن گرافیک

تغییرات شگرف در دنیای امروز منجر به نوآوری در دنیای موشن گرافیک شده است. طراحی موشن گرافیک یک ابزار داستان سرایی بصری فوق العاده است که امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. موشن گرافیک بینندگان را درگیر می‌کند و ایده های ذهن شما را با سرعت و در عین حال جذاب به اشتراک می‌گذارند. البته سبک‌های موشن گرافیک در طول زمان تغییر کرده‌اند. به هر حال، مهم است که شما و برندتان همیشه به روز باشید. در ادامه به معرفی معروف‌ترین ترندهای موشن گرافیک در سال 2021 می‌پردازیم. البته بهتر است قبل از اینکه بتوانید به طور کامل با ترندهای موشن گرافیک آشنا شوید، یاد بگیرید که چگونه انیمیشن موشن گرافیک بسازید؟ همراه ما باشید.

خطوط نازک، محبوب‌ترین ترند موشن گرافیک

خطوط نازک زمانی محبوبیت پیدا کرد که ویدیوهای اکسپلینر یا توضیحی با استقبال مخاطبان مواجه شد. این ترند به طراحان موشن گرافیک این ایده را داد که با استفاده از خطوط نازک ویدیو بسازند. استفاده از این تکنیک کاملاً کاربردی است زیرا به ویدیو جهت داده، اشکال را تعریف می‌کند و فضای هیجان انگیزی را در موشن گرافیک به ارمغان می‌آورد. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ از قدرت خطوط نازک در ویدیوهای تبلیغاتی و سایر ویدیوهای خود استفاده کرده‌اند. یک مثال خوب از این روند، موشن گرافیک Explain Ninja است.

موشن گرافیک دو بعدی و سه بعدی را ترکیب کنید

ترند جدید طراحی‌های ویدئویی موشن گرافیک، ترکیب انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی است. ترکیب کامل سبک‌ها و تصاویر، شاهکاری بی‌نظیر خلق می‌کند. این شکل جدید از موشن گرافیک در سال 2021 محبوبیت زیادی پیدا کرد. ویدیوی آموزشی از SESUCHT برای PayPal نمونه کاملی از استفاده از عناصر دوبعدی و جان بخشیدن به آنها به صورت سه بعدی است. اگرچه ساده به نظر می رسد، این ویدئو به تدریج توجه بیننده را به خود جلب می‌کند و در عین حال به آنها در مورد خدمات آموزش می‌دهد. این تکنیک نه تنها در ویدیوهای تبلیغاتی برندهای بین‌المللی بلکه در تبلیغات کوچک نیز قابل استفاده است.

تایپوگرافی هیچ وقت قدیمی نمی شود!

اگرچه تایپوگرافی جنبشی ترندی جدیدی نیست، اما در طول سال‌های گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده است. چیدمان کلمات و علائم مختلف برای نمایش هنری محتوا که در آن گرافیست تلاش می‌کند با تغییر المان‌های متن مثل فاصله و شکل حروف، فاصله خطوط و … زبانی بصری به ارمغان بیاورد، تایپوگرافی نام دارد. تایپوگرافی جنبشی برای تبلیغات، وب سایت‌ها، موزیک ویدیوها و برنامه تلویزیونی به دلیل توانایی آن در جلب توجه مخاطبین و انتقال داستان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کشش، خم شدن، تایپ فیس و… همه بخشی از تایپوگرافی جنبشی هستند که در تاثیرگذاری بر ذهن مخاطبین بسیار موفق عمل می‌کنند.

با اشکال ایزومتریک آشنا شوید

اشکال ایزومتریک در ابتدا در نقشه‌های فنی به کار می‌رفتند، اما اکنون توسط موشن گرافیست‌ها استفاده می‌شوند تا به انیمیشن‌های دوبعدی خود حسی سه‌بعدی بدهند یا رندرهای سه‌بعدی خود را تا حد زیادی تغییر دهند. بهترین مثال از اشکال ایزومتریک در دنیای طراحی گرافیک، به صفحات و شخصیت‌های کارتونی Spotify Premium مربوط می‌شود. موشن گرافیک این شخصیت‌ها را در حال گوش دادن به موسیقی نمایش می‌دهد.

از مینیمالیسم چه می‌دانید؟

طراحی مینیمال را می توان در اصل قدیمی Less is more خلاصه کرد. ما در طراحی گرافیک مینیمال، از کمترین عناصر در بهترین نقش خود استفاده میکنیم.  مینیمال در واقع طرحی است که در آن تنها از المان های اصلی و ضروری استفاده می شود. در حال حاضر، طرح های مینیمال به شدت در حال گسترش هستند. البته مینیمالیسم از طراحی گرافیک آغاز نشد، اما جایگاه خوبی در این عرصه پیدا کرد. به طور مثال، لوگوی شرکت های بزرگی مانند اپل و مک دونالد با استفاده از شیوه مینیمال طراحی شده است.

تکنیک مورف در موشن گرافیک چیست؟

جلب توجه کاربران از همان ثانیه اول کلید بازاریابی موفق است و یکی از ترندهای کلیدی که قدرت انجام این کار را دارد، تکنیک مورف یا MORPHING است. این ترند به بازاریابان محتوایی و گرافیست ها در جذب مخاطب کمک بسیار زیادی کرد.  افکتی است که برای تبدیل یک شکل، تصویر یا متن به شکلی دیگر به شیوه ای فوق العاده روان استفاده می شوئد. به بیان دیگر برای انتقال یه آبجکت به یه آبجکت دیگر از تکنیک مورف استفاده می کنیم؛ مثل تبدیل آیکونی به آیکونِ دیگر!. نه تنها این، شما حتی می‌توانید انیمیشن هایی را به این اشیا و تصاویر اضافه کنید و آنها به یکدیگر تبدیل شوند.

 کلام آخر

موشن گرافیک به یک ابزار تبلیغاتی بزرگ در دنیای امروز تبدیل شده است. به لطف وجود موشن‌ها و طرح‌های گرافیکی می‌توانید مخاطبین بیشتری جذب کنید. اما ساخت موشن گرافیک و طراحی ایده به هزینه، زمان و مهارت بالایی نیاز دارد. اگر در ساخت موشن گرافیک به مشاوره نیاز دارید، به مهارت و تخصص کارشناسان ما اعتماد کنید. از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت به نیاز شما پاسخی مناسب دهیم.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف