درباره الف

تیزر تبلیغاتی خلاقانه

انسان امروز، در دنیایی از تبلیغات مختلف غرق شده است؛ از لوازم آرایشی و بهداشتی گرفته تا انواع گوشی و موبایل. اما شکل و ظاهر تبلیغات نسبت به ده سال پیش کاملا تغییر کرده است. علاوه بر این، انسان‌ها دیگر به تبلیغات ساده و سطحی توجه نمی‌کنند؛ بلکه به دنبال خلاقیت هستند. این ابتکار شماست که به رشد و گسترش برند کمک می‌کند. در این میان، تیزرها به عنوان هسته مرکزی استراتژی تبلیغات در کنار شما هستند. اما برای ساخت تیزر تبلیغاتی خلاقانه باید به نکات زیادی دقت کنید که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

تیزر تبلیغاتی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

تیزرهای تبلیغاتی یک تکنیک بازاریابی هستند که با هدف ترغیب مشتری و معرفی یک محصول، خدمات یا کمپین‌های بزرگتر به وسیله ایجاد یک پیام معمایی یا هیجان‌انگیز منتشر می‌شود. در صوتی که تیزر تبلیغاتی از استانداردهای کافی برخوردار باشد، تعامل مخاطبان با برند شما را به شدت افزایش می‌دهد. محوریت کار تیزر تبلیغاتی بر پایه تحریک کنجکاوی و هیجان انسان‌هاست. در ادامه به برجسته‌ترین ویژگی‌های تیزر تبلیغاتی خوب اشاره می‌کنیم.

چند ثانیه اول تیزر تبلیغاتی را جدی بگیرید

لحظات اولیه ویدیوی شما برای جذب مخاطب بسیار مهم است. توجه داشته باشید که تیزر تبلیغاتی دقیقا مانند یک تریلر فیلم است. اگر شما در ارائه تریلر خوب عمل نکرده باشید، هیچ‌کس فیلم را نمی‌بیند. شما باید به قدری  بینندگان را آنقدر کنجکاو کنید که خودشان به دنبال ادامه ماجرا بروند! در این میان استفاده از المان‌های احساسی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

مرموز باشید

مردم عاشق حل معما هستند. پس اگر به دنبال جذب مخاطب هستید، بهتر است که مخاطبان خود را کنجکاو کنید و آنها را به این باور برسانید که حل این معما ارزشمند خواهد بود. در نهایت با ارائه کال تو اکشن مناسب،آنها را وادار کنید که برای دریافت اطلاعات بیشتر به شما مراجعه کنند. استفاده از جوایز می‌تواند راه ارتباطی مناسبی برای شما و مخاطبتان باشد. دقت داشته باشید که معمای نباید بیش از حد پیچیده باشد تا ذهن مخاطب را خسته کند. بلکه در کمال سادگی بتواند برای چند لحظه انسان‌ها را سرگرم کند.

اطلاعات قطره چکانی را شروع کنید

هنگامی که کنجکاوی افراد را برانگیختید، اندکی از اطلاعات کمپین و برند خود را بازگو کنید تا مخاطبان خود را علاقه‌مند نگه دارید. بهتر است که فاصله زمانی را رعایت کنید. یک سرنخ کوچک ایجاد کرده یا از مخاطبان خود بخواهید حدس بزنند محصول چه چیزی می‌تواند باشد. افراد را با اطلاعات قطره‌ای درگیر نگه دارید که به آنها امکان می‌دهد حدس بزنند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. غیرقابل پیش‌بینی باشید. همه اطلاعات را در تیزر فاش نکنید و تنها بر یک مورد تمرکز داشته باشید.

روی زمان سرمایه گذاری کنید

کمپین تبلیغاتی نمایی کوتاه از کسب‌و‌کار شماست. تفاوتی نمی‌کند که صاحب یک برند بین‌المللی یا کسب‌و‌کاری کوچک باشید. برای ساخت تیزر تبلیغاتی حتما به زمان توجه کنید. تیزر تبلیغاتی نباید طولانی باشد، در غیر این صورت مخاطب از تماشای کامل ویدئو سر باز می‌زند. بهترین زمان ایده‌آل برای ضبط تیزر تبلیغاتی 30 ثانیه است.

عناصر هیجان‌انگیز را فراموش نکنید

هرچه هیجان بیشتری با کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید، بهتر می‌توانید با مخاطبین ارتباط داشته باشید. البته در بکارگیری چنین المان‌هایی دقت کافی به خرج دهید. گاهی اوقات، سادگی بهترین راه برای پیشرفت است. چه یک تیزر معرفی محصول باشد، چه یک کمپین تبلیغاتی برای یک سرویس جدید! مخاطبان خود را با زبانی که معما و فوریت ایجاد می‌کند، جذب کنید.

کال تو اکشن؛ آخرین مرحله تیزر تبلیغاتی

مخاطبان دوست دارند درگیر شوند. هر چیزی که کنجکاوی را برانگیزد، در رسانه‌های اجتماعی قابل اشتراک گذاری بوده و شامل یک چالش تعاملی باشد، بیشتر از یک تصویر منفرد جذاب است. حتی یک قدم جلوتر بروید و برای کسانی که درست حدس می‌زنند جوایزی در نظر بگیرید. همه چیز به نفوذ پیام شما به ذهن مخاطبین باز می گردد. حالتی را ایجاد کنید که افراد احساس کنند با نادیده گرفتن تیزر شما، فرصت بزرگی را از دست خواهند داد. کال تو اکشن مناسب از مهم‌ترین عناصر هر ویدئوی تبلیغاتی به شمار می‌آید.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی از کجا شروع کنیم؟

ساخت تیزر تبلیغاتی هزینه و زحمت نسبتا زیادی دارد، اما تاثیر فوق‌العاده زیادی در گسترش و رشد برند شما دارد. برای ساخت تیزر تبلیغاتی مناسب به یک استودیو مجهز، دوربین و از همه مهم‌تر ایده خلاقانه نیاز دارید. خبر خوب این است که همه این موارد را در استودیو الف خواهید یافت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته یا از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما در تماس باشید.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف