درباره الف

اپلیکیشن های پادکست

محبوبیت پادکست‌ها امروزه به‌شدت در حال افزایش است. برای درک این موضوع هرگز نیازی به بررسی داده‌های آماری مثل آمار دانلود بهترین اپلیکیشن های پادکست نیست. فقط کافی است نگاهی به اطرافتان بیندازید و از اطرافیان سؤال کنید.

سهولت استفاده از پادکست بدون نیاز به توجه و تمرکز به مانیتور و همچنین قابلیت استفاده در هر مکان، از مهم‌ترین دلایل گرایش شدید به پادکست‌ها هستند. این موضوع در میان طیف جدید یعنی نوجوانان و جوانان بیشتر دیده می‌شود.

کافی است از آن‌ها سؤال کنید که برای یادگیری یا سرگرمی‌هایی مثل موسیقی، کدام نوع محتوا را انتخاب می‌کنند؟ کلیپ یا پادکست؟ تعداد پاسخ‌های مثبت به پادکست خصوصاً در میان افراد دهه هفتادی و هشتادی، غافلگیرتان خواهد کرد.

حال با چنین محبوبیتی، اکثر کاربران برای مطابقت سبک استفاده از پادکست‌ها با میل خود، به دنبال یک برنامه یا همان اپلیکیشن خوب می‌گردند. ما در این مطلب تعدادی از باکیفیت‌ترین و مجهزترین برنامه‌های پادکست در دنیا را معرفی کرده‌ایم.

بهترین اپلیکیشن های پادکست در سراسر دنیا

دانلود برنامه پادکست می‌تواند دلایل و هدف‌های خاصی داشته باشد. شاید مدیریت دانلود پادکست‌ها، ایجاد لیست‌های پخش سفارشی کاربر و امکان جستجو برای یافتن پادکست‌های باکیفیت در موضوعات مختلف از مهم‌ترین دلایل دانلود و نصب این اپلیکیشن‌ها باشد.

 برخی از برنامه‌ها همچنین ابزارها و ویژگی‌های صوتی‌ای دارند که می‌توانند تجربه شنیداری شما از یک پادکست را به طرز شگفت‌انگیزی تغییر دهند. حال بیایید تعدادی از بهترین برنامه‌های پادکست در سراسر دنیا را توسط میلیون‌ها نفر استفاده می‌شوند، بررسی کنیم.

اپلیکیشن پادکست Pocket Casts؛ امکانات فراوان و راحتی در استفاده!

به‌خاطر دارابودن ویژگی‌هایی مانند همگام‌سازی بین دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف، دانلود خودکار پادکست‌ها و همچنین پاک‌سازی آسان، این برنامه همواره یکی از بهترین اپلیکیشن های پادکست موبایل بوده است. همچنین شما با استفاده از این برنامه می‌توانید به‌راحتی در دسته و موضوعاتی که علاقه دارید، به جستجوی پادکست جدید بپردازید.

بهترین اپلیکیشن های پادکست

ابزارهای مخصوص پخش و دانلود قسمت‌های مختلف از مجموعه پادکست و همچنین حذف قسمت‌هایی که گوش داده شده‌اند، از دیگری قابلیت‌های این نرم‌افزار هستند. این برنامه در حال حاضر برای اندروید و iOS در دسترس است.

برنامه Overcast؛ یکی از اپلیکیشن های پادکست اختصاصی برای iOS

طراحی ساده و زیبا در کنار ویژگی‌های قدرتمند برای کنترل و مدیریت پادکست‌ها از ویژگی‌های متفاوت این برنامه هستند. برای صرفه‌جویی در فضای حافظه گوشی، قابلیت استفاده آفلاین تحت شرایطی در این برنامه قرار داده شده است که می‌تواند در بسیاری از موارد، از مشکل پرشدن حافظه یا حذف سایر پادکست‌ها جلوگیری کند.

ویژگی هوشمند Voice Boost در این برنامه می‌تواند همه چیز را در یک پادکست به حالت عادی درآورد. یعنی صداهای بلند را آرام و متعادل می‌کند و صداهای آرامی که شنیدن آن‌ها دشوار است را بلندتر می‌کند. همچنین ویژگی Smart Speed باعث می‌شود تا فاصله‌های اضافه (سکوت) در پادکست بدون تغییر سرعت پخش حذف شود.

برنامه Google Podcasts؛ انتخابی مشترک در میان برترین ها!

گوگل پادکست همواره از نظر متخصصان این حوزه یکی از بهترین‌ها بوده است. شاید بسیاری این برنامه را رتبه اول بهترین اپلیکیشن های پادکست ندانند، اما همین افراد هم نمی‌توانند اپلیکیشن مخصوص پادکست گوگل را در میان ‌برترین‌ها نادیده بگیرند.

این ابزار قدرتمند، امروزه می‌تواند همه را به پادکستر تبدیل کند. یعنی با اپلیکیشن پادکست گوگل می‌تواند پادکست‌هایی باکیفیت ضبط کرده و برای شنیده‌شدن به صفحه نتایج گوگل معرفی کند! این یعنی یک فرصت فوق‌العاده برای همه!

بهترین اپلیکیشن های پادکست

قابلیت تنظیم سرعت پخش، استفاده از دستیار گوگل و اضافه‌شدن پادکست به‌صورت مستقیم به جستجوگر گوگل، از برترین قابلیت‌های این برنامه هستند. همچنین بخش Explore با تب اختصاصی For You همواره شامل پادکست‌هایی است که بر اساس علایق شما معرفی می‌شوند. این برنامه هم اکنون برای iOS و اندروید قابل‌استفاده است.

اسپاتیفای Spotify؛ یک ابرقدرت از موسیقی تا پادکست!

تغییراتی در سال‌های اخیر در این برنامه محبوب موسیقی اتفاق افتاده است. این برنامه فوق‌العاده محبوب و مشهور با تغییراتی همچون خرید Anchor به‌عنوان یک ابزار ساخت پادکست و تولیدکننده پادکست Gimlet Media ورود فوق‌العاده‌ای به میان بهترین اپلیکیشن های پادکست داشته است. تاحدی‌که بسیاری ادعا می‌کنند به‌زودی اسپاتیفای سلطان بلامنازع برنامه‌های پادکستی خواهد شد.

این برنامه، پادکست‌ها را در بخش‌های مختلف مانند ورزشی، سرگرمی، کمدی و… دسته‌بندی می‌کند. مدیریت فوق‌العاده منظم و آسان دانلودها و همچنین اشتراک‌گذاری پادکست در شبکه‌های اجتماعی از دیگر ویژگی‌های جذاب اسپاتیفای هستند.

 البته این برنامه هنوز در گزینه‌های مربوط به پخش و مدیریت پادکست نسبت به گزینه‌های قبلی ضعف‌هایی دارد. باتوجه‌به سیاست این شرکت در حضور قدرتمند در پادکست‌ها، انتظار می‌رود به‌زودی این ضعف‌ها نیز پوشش داده شوند و قابلیت‌های جدیدی اضافه شود. این برنامه هم اکنون برای iOS و اندروید قابل‌استفاده است.

بهترین اپلیکیشن پادکست

رتبه یک بهترین اپلیکیشن های پادکست کدام است؟

امروزه ده‌ها و شاید صدها برنامه اختصاصی برای پادکست‌ها طراحی شده است. انتخاب بهترین در میان این برنامه‌ها، معمولاً بر اساس ابزار و قابلیت‌ها و همچنین تجربه کاربری و راحتی افراد در استفاده انجام می‌شود. براین‌اساس می‌توانیم برنامه‌های فوق را همگی جزو برترین‌ها بدانیم.

همچنین برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها مانند Castro، Luminary، Laughable، Himalaya و Castbox نیز می‌توانستند در این مقاله به‌عنوان بهترین اپلیکیشن های پادکست معرفی شوند. اما اگر معیار راحتی استفاده و حجم کم را در کنار جستجوی آسان پادکست‌های موردعلاقه مدنظر قرار دهیم، گوگل پادکست از همه بالاتر است. البته این برنامه نسبت به سایر برنامه‌های معرفی شده در مقاله، برخی ویژگی‌های سفارشی را ندارد.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف