درباره الف

راز خوش عکس بودن

شاید وقتی عکس های مدل های معروف رو نگاه می کنید این سوال برایتان پیش آمده باشه که چرا بعضی از شخصیت ها همه ی عکس هایشان در هر زاویه ای خوب است و به اصطلاح عامه خوش عکس هستن؟ چرا ما در عکسایمان خوب نیستیم؟

اولا که باید بگویم این تصور غلط است که بعضی ها خوش عکس هستند و بعضی ها بدعکس! همه ی ما میتوانیم خوش عکس باشیم؛ به شرطی که بلد باشیم باچه شیوه ای عکس بگیریم . یادگیری اصول اولیه، زیاد سخت نیست؛ کافیست چندترفند ساده را با هم یاد بگیریم. پس تا انتهای مقاله همراه استودیو الف باشید.

گرفتن ژست مناسب (زاویه درست)

هر شخصی متناسب با فرم صورت و بدن خود، یک ژست مناسب یا ایده آل دارد . اگر نمی دانید که در کدام حالت عکس هایتان جذاب تر می شود، کافیست در زوایای مختلف بدن، صورت و لبخند خود عکس بگیرید تا متوجه شوید در کدام حالت خوش عکس ترید.

فاصله مناسب با دوربین

سعی کنید تا حد امکان پایین تر از دوربین باشید، یعنی اگر شما از فردی که در حال عکاسی از شماست بلند تر هستید، حتما با نشستن ارتفاع خود را کاهش دهید تا دوربین بالاتر از شما باشد. اشیای نزدیک به لنز بزرگترند. هرگز نزدیک به دوربین از خود عکس نگیرید.

مستقیم به لنز دوربین نگاه نکنید

مستقیم به لنز دوربین نگاه نکنید ؛ کمی بالاتر یا پایین تر را نگاه کنید چون نگاه مستقیم به لنز باعث می شود که نور پس از برخورد با شبکیه چشم منعکس شود و در نتیجه چشم در عکس به رنگ قرمز دیده شود.

در نور مستقیم عکاسی نکنید

این ایده که نور طبیعی برای عکاسی بهتراست، کاملا درست است؛ ولی باید توجه داشته باشیم که نور مستقیم باعث سوختن عکس و سایه انداختن زیرچشم می شود؛ پس بهتر است ساعتی از روز را برای عکاسی انتخاب کنید که نور مستقیم نباشد و مایل تر بتابد تا بتوانید با تنطیم نور مناسب، عکس های بهتری بگیرید.

لباس مناسب بپوشید

سبک لباس پوشیدن و ترکیب رنگ لباس ها تاثیر زیادی در عکس هاس شما دارد. سعی کنید در استایل خود از ترکیب رنگ هایی که به راحتی باهم ست می شوند استفاده کنید. علاوه بر این، لباس اندازه بدنتان بپوشید . لباس هاس تنگ یا خیلی گشاد باعث خراب شدن عکستان می شود.

به سمت راست خود نگاه کنید

طبق مطالعات اخیر محققان دانشگاه ویک فورست آمریکا، نیمرخ چپ صورت نسبت به نیمرخ راست جذابیت بیشتری دارد. این موضوع به این دلیل است که این بخش از صورت احساسات شخص را بهتر بروز می دهد. پس برای بهتر شدن عکس هایتان سعی کنید صورت خود را به سمت راست بچرخانید.

استفاده از فرم مثلثی

یک قانون مهم در ترکیب بندی عکاسی، استفاده از ژست هایی با فرم مثلث است. فرمی که اکثر مدل ها از آن استفاده می کنند. موقع عکس گرفتن سعی کنید فرم بدنتان را به شکل مثلث نزدیک کنید هر چه این فرم از بدنتان فاصله داشته باشد عکستان بهتر می شود. این فرم عکس های شمارا متفاوت تر می کند.

استفاده از وسایل

سعی کنید از هر چیزی که در دسترس دارید برای جلوه دادن به عکس استفاده کنید مثل کتاب، ماگ، کلاه، کیف و … .

در این مقاله سعی کردیم ترفندها و نکات اصلی را برای گرفتن یک عکس خوب یا به اصطاح عامه رازخوش عکس بودن را به زبان ساده بیان کنیم. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید عکس های خوبی بگیرید و خوش عکس باشید، باید بدانید که دنیای عکاسی، دنیای پیچیده ایست و تنها موارد بیان شده کافی نیست ولی استفاده از هر یک از موارد به بهتر شدن عکستان کمک می کند . یک عکس خوب و ایده آل نیاز به یک عکاس ماهردارد که به راحتی بتواند عناصر را موقیت های مختلف در تصویر کنار هم بچیند و ترکیب بندی اصولی مناسب با هر شخص را انجام دهد. ما در این مقاله فقط اصول اولیه و مهم را بیان کرده ایم و در مقالات بعدی نکاتی علاوه بر نکات بیان شده را توضیح خواهیم داد که مکمل یکدیگر باشند. با مقاله راز خوش عکس بودن 2 با استودیوالف همراه باشید.

پیشنهاد الف

نویسنده: سارا ناجی

نویسنده: سارا ناجی

تازه‌های الف