موشن کمیک‌ها با کمیک بوک ارتباط بسیار تنگاتنگی دارند. در حقیقت، موشن کمیک (motion comic) فرآیندی که در آن، به شخصیت و کاراکترهای کمیک بوک جان می‌بخشیم تا مرزهای هنر دو بعدی شکسته شود. امروزه بسیاری از برندهای معروف و بزرگ برای تبلیغات و معرفی خود از موشن کمیک استفاده می‌کنند.

گروه بسیج صدا و سیما

اگر شما هم از طرفداران رسانه و گرافیک هستید، حتما اسم موشن گرافیک (motion graphic) را شنیده‌اید. این هنر توانسته در حوزه تبلیغات، برندسازی، آموزش، شبکه‌های اجتماعی و… سرو‌صدای زیادی برپا کند. اما سوال اصلی این است که موشن دقیقا چیست؛ ویدئو، طرح‌گرافیکی یا انیمیشن؟ بهتر است بگوییم ترکیبی از هر سه آن‌ها، موشن گرافیک را تشکیل می‌دهد، motion در زبان فارسی به معنای حرکت است. طرح گرافیکی متحرک ساده‌ترین تعریفی است که می‌توان به آن نسبت داد! در حقیقت موشن گرافیک شاخه‌ای از انیمیشن به شمار می‌آید، هرچند که تفاوت‌هایی میان آن‌ها وجود دارد. امروزه، ساخت موشن گرافیک و انیمیشن در بسته استراتژی اغلب کسب‌و‌کارها مشاهده می‌شود. به نظر شما، این رسانه چه تاثیری در جذب مخاطب دارد؟وقتی پای تبلیغات و معرفی برند به میان می‌آید، طراحی موشن گرافیک و انیمیشن حرف اول را می‌زند. البته هنر گرافیک تنها محدود به تبلیغات نیست، بلکه در اکثر حوزه‌های آموزشی و رسانه‌ای قابل اجراست. امروزه طراحی انیمیشن دو بعدی، سه بعدی و موشن بیش از پیش رواج پیدا کرده و اگر شماهم به دنبال جذب مخاطب هستید، از کنار این مساله به سادگی نگذرید! بر خلاف ویدیو، ساخت آنها بسیار ساده است؛ کافی است کار خود را به استودیو الف بسپارید. مطمئن نیستید کدام سبک ویدیو مناسب کار شماست؟ تیم خلاق ما سبکی را توصیه می‌کند که به بهترین وجه با نیازها و تصویر برند شما تطابق داشته باشد. برای آشنایی با سایر خدمات استودیو موشن الف با ما همراه باشید.

ساخت موشن گرافیک دو بعدی و سه بعدی

موشن دو بعدی، همانطور که از اسمش پیداست، هنر ایجاد حرکت در یک فضای دو بعدی است. با این حساب، تعریف موشن گرافیک سه بعدی نیز مشخص شد؛ طراحی کاراکتر و عناصر در محیط دیجیتالی سه بعدی. موشن گرافیست‌ها با حرکت دادن شخصیت‌ها، اشیاء و پس‌زمینه‌هایشان در یک محیط دو  و سه‌بعدی، به بهترین شکل ممکن مفاهیم را انتقال می‌دهند.  ساخت موشن گرافیک به ابزارهای پیچیده ای نیاز ندارد، تنها کافی است از تجربیات یک تیم متخصص بهره بگیرید.

ما به عنوان یک استودیو رسانه‌ای مجهز، طراحی موشن گرافیک شما را از ایده اولیه تا ساخت شخصیت، استوری بورد و رندر کنترل خواهیم کرد. خدمات استودیو موشن الف به شما کمک کند تا برای تمامی جنبه‌های کسب‌و‌کار خود، بهترین موشن‌ها را داشته باشید!

طراحی انیمیشن‌ دو بعدی و سه بعدی

برای انیمیشن های دوبعدی و سه بعدی، به توضیح خاصی نیاز نیست! مانند موشن گرافیک، برای انیمیشن نیز از فضاهای 2D و 3D استفاده می‌شود. در انیمیشن‌های سنتی، هر فریم به صورت دستی طراحی می‌شد. امروزه، انیماتورها با بهره‌گیری از ابزارهای دیجیتالی و برنامه‌های گرافیکی، به طراحی انیمیشن دو بعدی می‌پردازند. ساخت انیمیشن سه بعدی با چالش‌های بیشتری همراه است؛ البته نه برای استودیو الف!

آیا می‌خواهید یک مفهوم پیچیده را به روشی ساده توضیح دهید؟ پس قطعا به فکر ساخت انیمیشن باشید، ااستودیو الف نیز همراه شما خواهد بود. ما می‌دانیم چگونه تخیل مخاطبان شما را حرکت دهیم! به لطف برنامه‌ریزی دقیق و تجهیزات پیشرفته الف، کسب‌و‌کار شما صاحب بهترین انیمیشن و موشن خواهد شد. البته این تنها خدمات ما نیست؛ برای ساخت مستند موشن و موشن کمیک نیز می‌توانید روی الف حساب باز کنید.

تجهیزات استودیو موشن

نیاز به مشاوره دارید؟

با شماره تلفن 09046227266 ارتباط بگیرید